Kdo jsem?

Markéta, Markét, Marky

Jsem přehnaně ambiciózní, věčně nervózní a narozena ve znamení štíra. Před pár lety jsem se zamilovala do angličtiny a od té doby se jí každý den věnuji. Občas mi přijde, že anglicky se vyjadřuji lépe než ve svém rodném jazyce. Snad ji jednou budu umět natolik, abych ji mohla učit ostatní. Ano, chtěla bych být učitelka angličtiny, ačkoliv moje vysněná práce je práce letušky pro British Airways!

Studovala jsem 4 roky cestovní ruch na jedné nejmenované škole v Plzni a úspěšně ty čtyři roky zakončila maturitou. Jeden čas jsem dokonce chtěla jít na Karlovu univerzitu, abych opravdu angličtinu jednou učit mohla. K přijímacím zkouškách jsem se ale nikdy nedostala a vydala se do světa.
V červenci 2013 jsem se přestěhovala do Velké Británie, přesněji do Frimley. Po 14 dnech terorizování od indické rodiny jsem utekla a stala se na 14 dní bezdomovcem v anglických maloměstech. Přespávala u lidí, kterým mě bylo líto a poskytli mi útočiště a následně jsem si našla rodinu na kraji Londýna, kde jsem do června 2014 bydlela. (Ne)spokojená. Práce Au Pair je opravdu psychicky náročná, ale jsem vděčná, že jsem rok v Anglii strávila.
Po roce jsem se vrátila zpět do České republiky, kde jsem pracovala jako recepční v jednom plzeňském 4* hotelu a statečně trénovala sebekontrolu a trpělivost. Jednoho dne všechna trpělivost došla a po třech měsících jsem odletěla dělat Au Pair do USA. A tak si momentálně na plno užívám přenádherný Seattle a celkově všechny krásy Spojených států. Statečně jsem se v USA na místní univerzitě začala učit španělštinu. V lednu 2018 mi končí vízum a jelikož si plnohotnotný život v USA představit nedokážu, tak se vrátím do Evropy a budu poznávat krásy domoviny. A abych využila znalosti španělštiny, které jsem v Americe pochytila, tak bych ráda zahájila své evropské dobrodružství začala právě ve Španělsku.

IMG_4815