Březnové nákupy: Sigma 30mm a přípravy na dovolenou

Březen se nám chýlí ke konci a první týden v dubnu mě konečně čeká vysněná dovolená. Krásných 7 dní v tropickém americkém ráji s názvem Havaj. 
V březnu samozřejmě nesmělo chybět nákupní šílenství v podobně šatů, klobouků a slunečních brýlí. Pár drobností do pokoje a taky nový objektiv, aby se mi na Havaji o něco lépe fotilo. Březen byl dobrý měsíc, duben bude ještě lepší!
V sobotu máme první dubnový den. Jaro do Seattlu nám dorazilo v podobě teploty nad 10 stupňů celsia, ale déšt pořád neustává. Je jedna z nejdeštivějších zim za posledních x let. Od října do konce února jsme měli jen 3 slunečné dny. Šílené, že? Sluníčko sice vykukuje častěji, ale mraků je stále mraky a prší, prší, prší.
O to víc se těším na dovolenou v tropickém ráji, kde se teploty momentálně nachází těsně pod třicítkou.

Odjíždíme autobusem v pátek 7. dubna do kanadského Vancouveru, kde v sobotu nasedneme na letadlo na úžasný Big Island a strávíme tam 4 dny. Vše máme zařízené, auto pronajaté a v plánuje je projet celý ostrov dokola a samosebou nevynechat Volcano National park. Ve středu večer pak přelétáváme na ostrov Oahu, kde strávíme 3 dny a ubytování máme přímo v Honolulu na Waikiki beach. V plánu zde máme zastavit se na nejkrásnějších místech Oahu a já bych hrozně ráda navštívila alespoň jednu lokaci, kde se natáčel můj nejoblíbenější seriál všech dob, Ztraceni. Nedokážu vám zde vůbec popsat jak se neuvěřitelně těším. A pokud mě budete sledovat na instagramu, tak nepřijdete o značnou část celé dovolené, protože instastories hojně využívám!

A co jsem si tedy v březnu pořídila? 

Začnu objektivem z kterého mám asi největší radost. O objektivu značky Sigma 30mm f/1.4 jsem přemýšlela od samého začátku, co jsem si bezzrcadlovku koupila. Stál mě $320 což je v přepočtu něco málo přes 8 tisíc Kč. Na objektiv jsem četla samou chválu a po týdnu používání mu nemám co vytknout. Jediné co mu chybí je optická stabilizace, ale nepřijde mi to jako nějaký obrovský nedostatek. Fotky jsou nádherně ostré a s bookeh jsem nesmírně spokojená. Na úplně první fotky novým objektivem jsem dostala jen samou chválu.

  

Dlouho jsem se snažila najít nějakou větší kabelku. Až jsem konečně narazila na tu pravou! Koupena v Marshalls, což je obchod jako TJ Maxx kam putují všechny značkové i neznačkové věci, co se neprodají. Samozřejmě zlevněné. A tak mě Nine West kabelka za $98 (2 500 Kč) vyšla jen na $24. (600 Kč)


A právě v TJ Maxxu jsem konečně pořídila i botky od nějaké značky, kterou ani neznám za $17 (427 Kč). Dlouho jsem sháněla balerínky na klínku a konečně našla. Ještě mám zálusk na nějaké červené. V TJ Maxxu jsem zároveň koupila bloček “Packing List” a obrázek na zeď se svým oblíbeným mottem. Fotka je jako úvodní úplně nahoře. Mám ráda takové miniaturní levné blbůstky, které udělají radost.

A jako poslední nesmějí chybět žabky z Targetu za $4 (100 Kč) a květinové letní tílko z Forever 21 za $12 (300 Kč).

Sluneční brýle jsem si koupila ty samé z H&M jako minulý rok za $7, protože mi sedí a jsem na ně zvyklá. Bohužel se mi minulý rok v San Diegu rozbily. Tak si dokážete představit to nadšení, když jsem je našla i letos ve výprodeji. Šatů, tílek a kraťasů mám plnou skříň z minulého roku, kdy jsme cestovala převážně po Californii. Do odletu zbývá 7 dní a já se nemohu dočkat na písečné pláže, palmy, manga, kokosy a vulkány chrlící lávu.

Jaký byl vás nejlepší březnový úlovek v obchodě?

This Article Has 6 Comments
 1. Lucka says:

  Tyjo, tak to bude parádní dovolená! 🙂 Jen teda autobusem do Vancouveru? To bude dlouhá cesta, ale zase potom ta odměna… Jéje! 🙂 Ta kabelka je moc pěkná, hlavně potom ty žabky – do těch já jsem vysloveně blázen, přes léto pomalu nic jiného nenosím. 🙂 Tak se těším na fotky z dovolené, určitě to bude stát za to. 🙂

  • Marky says:

   Ze Seattlu do Vancouveru jsou to necelé 4 hodiny autobusem a jedeme přes noc, tak to uteče rychle. Asi jsem blázen, ale v Americe je od sebe vše tak strašně daleko, že 4 hodiny autobusem jsou pro mě jako nic. Navíc letenky z Vancouveru na Hawaii byli o $400 levnější, než ze Seattlu. Takže se to určitě vyplatí, co se financí týče! 🙂
   Z žabek jsem měla obrovskou radost, zvláště když byly tak levné!

 2. Dena says:

  “Třicítka” je super objektiv. Taky po nějakém širokáči koukám. Zatím nejvíc fotím 50mm, ale těch 30mm na digitálu se víc blíží těm opravdovým 50ti. 🙂 Přeji i nadále dobré světlo 😉 Krásné fotky!

 3. Daysy says:

  Krásné věcičky! Moc se mi líbí hlavně ty žabky a jako fotící osobě i ten objektiv! 😀

  blog Days of Daysy
  Agregátor blogů – zviditelni svůj blog

 4. Andy's diary says:

  Seattle musí být boží. A tu dovolenou na Havaji ti vážně závidím, tam jsem se vždycky chtěla podívat. 🙂 Waikiki, to je prostě nádhera. 🙂 Moc si to na dovolené užij.

 5. Marketa says:

  Koukám, že můj oblíbený TK Maxx máte i v USA 🙂 kam se hrabe Primark! Užij si dovču a už se těším na zážitky!

  http://www.secretsofm.blogspot.com

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *