Pacific Northwest: Z města k oceánu

V neděli nás počasí konečně obdařilo krásným slunčným dnem, a tak jsme vyrazily s holkama k oceánu. Kde jinde než v přírodě strávit neděli.
Navštívily jsme známou Kalaloch pláž, kde se nachází strom s jeskyní přímo pod ním, krásnou kamenitou Ruby pláž a také městečko Forks, které se po filmu Stmívání stalo populární destinací ve státě Washington.
Po rozkliknutí najdete v článku i video z celého našeho výletu.

V neděli jsme se tedy vydaly na západ a po 3 hodinách na cestě dorazily na první zastávku, a to Kalaloch beach. Z jedné strany pacifický oceán a z druhé strany indiánská rezervace Quinault. Nekonečná příroda a krásné scenérie nás provázely celou cestu ze Seattlu. Pláž Kalaloch je písečnápláž, jejíchž hlavní atrakcí je strom s jeskyní. Nemá žádný oficiální název, ale říká se mu “The Tree of Life” nebo “Tree Root Cave”. Celý pobřeží doprovází 217 km pláží. Kalaloch je jedna z těch známějších, kam lidé v létě utíkají z velkých rušných měst na odpočinek v přírodě. Kempování je v Americe velmi populární záležitost. A dokonce i já jsem k tomu zde našla svou cestu. I přes to, že jsem na kempování a přírodu nikdy nebyla. Celkově stát Washington mi změnil pohled na svět.Druhou zastávkou byla nedaleká Ruby pláž. Narozdíl od Kalaloch je to pláž kamenitá. Po všech plážích pacifického pobřeží, zvláště tu na severozápadě, naleznete naplavené obrovské kmeny a klády. Neděle byl zrovna prima den, co se týče odlivu a oceán byl daleko a pláže obrovské.
Ruby pláž je nádherné místo, oceán plný kamenů a malých-velkých ostrůvků. V dáli můžete dokonce spatřit ostrov se starým majákem. Za slunečného dne je to místo, které bych doporučovala všem návštěvníkům státu Washington alespoň na pár hodin spatřit. Západ slunce zde musí být úžasný.

Jen 43km od Ruby pláže se nachází městečko Forks, které se proslavilo filmem Stmívání. I přes to, že filmy byly natočené převážně ve vedlejším státě Oregon se do městečka sjíždí tisíce fanoušků ságy od spisovatelky Stephanie Meyerové. Hned po příjezdu vás uvítá velká cedule s názvem městečka a informační cetrum, které je vyloženě věnované Stmívání. Po té, co jsem vlezla dovnitř jsem se až zděsila. Knihy Stmívání jsem četla, zvláště poslední díl se mi líbil hodně, ale fanoušek jsem nikdy nebyla. Fotky hlavních postav v životní velikosti na vás vybafnou hned jak vlezete dovnitř. Před informačním centrem dokonce stál mini autobus, který vás vezme na tour po městečku a domech, kterými se paní Meyerová nechala inspirovat. Samozřejmě před informačním centrem nesmí chybět ani auto hlavní postavy celé ságy, Belly Swonové.

Ve Forks jsme si zašly s holkama na oběd do Forks bar and grill na pořádněho amerického burgera a skleničku cola-coly. Poté jsme se vydaly na 3,5 hodinovou cestu zpět do města Seattle.

Celá neděle se velmi vydařila. Po 4 upršených měsících nám konečně dorazilo jaro a teploty se vyšplhají i za upršeného dne nad 10 stupňů celsia. Sluníčka by sice mohlo být pořád ještě víc, ale na to si budeme muset ještě chvilku počkat.

This Article Has 7 Comments
 1. Lily says:

  Krásné fotky! Škoda, že mně na ten můj výletovací víkend taky nevyšlo takové krásné počasí, sluníčko dělá všechno hezčí 🙂

 2. Daysy says:

  No to je zase krása, navíc fakt hezky fotíš, umíš to skvěle zachytit. 🙂

  blog Days of Daysy
  Agregátor blogů – zviditelni svůj blog

 3. Marketa says:

  Ty tvoje fotky mě vždycky úplně odrovnají 🙂 seš strašně šikovná! Výlet vypadá dost zajímavě – hlavně Forks, protože přestože taky nejsem úplnej fanoušek (takovej Harry Potter a jeho lokace v Anglii mě lákají třeba mnohem víc), tak se mi film líbil a klidně bych se do toho města ráda podívala 🙂

  http://www.secretsofm.blogspot.com

  • Marky says:

   Na lokace, kde se natáčel Harry Potter se též chystám! Forks byla zajímavá zkušenost i přes to, že fanoušek nejsem. Bylo to fajn 🙂 A děkuji za chválu, snažím se pořád zlepšovat!

 4. Radka says:

  Pěkný článek a hlavně nádherné fotky. Ani mě nepřekvapuje, že z Forks udělali takovou atrakci, musí na tom neskutečně vydělávat.
  Seattle jsem si vybrala jako místo svého pobytu v rámci programu Work and Travel, hrozně se tam těšila, koukala na mapu, jenže pak se požadovaná suma na zařízení všeho zvětšovala a zvětšovala, takže do Ameriky se letos nepodívám. Ale není všem dnům konec. Zatím se můžu chodit k tobě dívat na fotky 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *