Relaxuji, relaxuješ, relaxujeme

Všimli jste si, jak zvláštní slovo relaxovat je? Jak relaxuji já? Jak relaxujete vy? Co vlastně znamená relaxovat? Umíme to ještě? Pojďte si popovídat o relaxaci a trochu si u toho zarelaxovat.
Asi jsem to se slovem relaxovat v prvním odtstavci přehnala. Ale já, zvláště posledních pár týdnech nad slovem relaxovat přemýšlím dost často. A snažím se být více uvoloněnější, méně podrážděnější a snažím se nenechat jen tak něčím vykolejit. A že u částečného cholerika je to obtížné. Občas opravdu obtížné. Ještě obtížnější, když vaše práce momentálně je býti Au Pair a celičký dny trávit jen s dětmi.
Vyzkoušela jsem snad vše – od sezení na křesle a poslouchání meditační hudby až po jógu. Sezení v křesle a poslouchání ženského hlasu, který mi říká, abych uvolnila svaly a poslouchala šumění moře mi nepomohlo. Vždycky, když se mé myšlenky přestaly soustředit na hlas a uvědomila jsem si, co dělám jsem se začala hrozně smát. Sama sobě.
Po pár dnech hledání a přemýšlením nad slovem relaxace jsem si uvědomila, že jsem začala relaxovat před pár měsíci už. V momentě, když jsem předělala tento web a začala se mu pravidelněji věnovat. Blogům a webům se věnuji už od nějakých 13-14 let. S fotografování jsem začala v 16 letech v momentě, co jsem si pořídila svou první zrcadlovku. Jenže po 2 letech jsem skončila, protože cestování pro mě bylo víc než focení a prodaná zrcadlovka mi vydělala na letenku a cestovní pojištění do Anglie.

Relaxovat neznamená jen cvičit jógu nebo se duševně uklidňovat, že všechno bude v pořádku. A ani si dokonce nemusíte vydýchat díru do plic. Stačí dělat co vás naplňuje a u čeho se cítíte uvolnění.

Již jsou to tři měsíce co začal rok 2017. Roku 2016 jsem věnovala znovunalezení sama sebe, naučit se nevázat na lidi a užívání si Ameriky. Tento rok se chci více věnovat té relaxační stránce. A relaxovat pro mě znamená dělat to, co mě naplňuje. Ne jen, že jsem se vrátila plnohodnotně k webu a psaní článků, ale také jsem si pořídila foťák a obrousila všechny fotografické dovednosti. Úspěšně jsem zakončila zimní semestr španělštiny a chystám se na jarní. Za měsíc jedu na vysněnou dovolenou. Relaxovat pro mě znamená nakupovat letenky, fotit, učit se a psát. Před Amerikou k tomu v hodně velké části patřilo i čtení a na tom se snažím opět zapracovat. Tím myslím čtení knížek, jinak pravidelně čtu jiné blogy a snažím se rozšířit obzory a zjistit jak ostatní blogeři žijí.

V rámci relaxace a slunečné předpovědi na neděli se s kamarádkou chystáme na nové místo, zde ve státě Washington. Strašně jsem tam chtěla jet už minulý rok, ale počasí nám nevycházelo. A teď konečně nastal ten čas. V rámci relaxace vyrážíme v neděli a tak čekejte následující týden nový článek a fotky.

Phoebie rozhodně ví jak relaxovat. A jak relaxujete vy? 

This Article Has 2 Comments
  1. Pěkně sepsaný článek 🙂 Jasně, relaxace není jen joga, čtení..atd Prostě cokoliv, u čeho je ti dobře a odpočineš si, nabereš nové síly. U mě je to někdy pohyb, psaní článků, procházka, spánek, povídání si 🙂

  2. Daysy says:

    Relax je důležitý! Já nejvíc miluju si vyjít na procházku, pak se natáhnout někde do trávy a číst si, k tomu třeba poslouchat příjemnou hudbu, to je k nezaplacení! Nejvíc to miluju, když jsem u našich a zajdu si takhle někam do přírody v rodném městě spolu s naší fenkou, která se aspoň pořádně vyběhá a potom lehne vedlůe mě. 🙂

    Vůbec jak jsem to dřív skoro nedělala, teď , poslední dobou, čím dál tím víc vyrážím čerpat nové síly do přírody. Asi si toho teď víc vážím, když žiju ve městě. 🙂 Ale aspoň každý víkend někam s přítelem vyrážíme – jen tak se projít nebo objímat stromy, hah. 😀

    blog Days of Daysy
    Agregátor blogů – zviditelni svůj blog

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *