Vyraž do světa jako Au Pair!

Být Au Pair je poslední dobou zvlášť populární. Je to jednoduchý způsob jak se dostat do světa, cestovat a poznat krásy jiné země výměnou za hlídání dětí a pomáhání v domácnosti vybrané rodině. Může to být nejlepší rok/dva tvého života. Může to být taky nejhorší zkušenost, kterou projdeš. Každopádně je to pořád zkušenost a skvělá příprava na život.
Rozdíl mezi Au Pair v Anglii a Americe je ten, že bez agentury se do USA legálně nedostanete. Způsoby jak se dostat do Ameriky ilegálně samozřejmě je, ale psát o tom zde nebudu, protože to absolutně nepodporuji a je jen na vašem zvážení jestli vám to za třeba takový celoživotní zákaz vstupu na území Ameriky stojí.

A jak se teda do USA jako Au pair dostat?

1. Vybrat si agenturu
Jak už jsem psala, do USA to jde jen přes agenturu a v České republice máme 3 největší. Student Agency zastupuje Au Pair in America a Interexchange. Coolagent zastupuje AuPairCare a pak je tu samostatná Cultural Care.
Já si vybrala Cultural Care, protože je to celosvětová agentura a má v databázi nejvíce rodin, a proto se proces může zdát rychlejší.

2. Informační schůzka
Nevím, jak to funguje u ostatních agentur, ale Cultural Care má povinnou informační schůzku. Na té je vám vysvětleno co znamená být Au Pair, vyzkouší si vás z angličtiny a vysvětlí jak takový život v Americe chodí. Následně vám dají přístup do online profilu a předají jinému člověku, který s vámi bude vyřizovat vše až do odjezdu.

3. Vyplnit si profil a natočit video
Bude vám chodit jeden e-mail za druhým. Celý proces mě osobně trval přibližně týden (při plném pracovním úvazku). Když se chce, tak to jde rychle. Znám holky, co přihlášku připravovaly dva měsíce. Jsou potřeba 3 reference, potvrzení od lékaře, kopie maturitního vysvědčení, trestního rejstříku a řidičského průkazu. Fotografie s dětmi a dopis budoucí hostitelské rodině. A spoustu informací o vás.
Video Cultural Care povinné nemá, ale je pravda, že rodiny na něj rády koukají. Musí být samozřejmě v angličtině. V odkaze najdete moje video, třeba pro inspiraci. Cultural Care – Application video

4. Hledání rodiny
Jediná věc, co mě u Cultural Care agentury vyloženě frustrovala. Cultural Care vám nedovolí projíždět profily rodin. Rodiny hledají au pairky. A když si vás rodina přidá do profilu, tak vás už ostatní rodiny nevidí a jste blokovaní jen pro tu rodinu, která si vás vybrala. Rodina v profilu může mít až tři au pairky, takže rodina pravděpodobně nekomunikuje jen s váma. Budete mít přístup k jejich profilu a budete je moci kontaktovat. Já už Au Pair před Amerikou byla a tohle mě vyloženě štvalo, protože jsem věděla přesně co hledám a jaké mám od rodiny očekávání. Spoustu rodin jsem odmítla už po přečtení profilu, i když se to nemá a měli byste si s nimi zaskypovat. Já finálně matchnula s rodinou v listopadu, která následně final match zrušila a přes Vánoce jsem našla rodinu u které jsem teď. Vše negativní je k něčemu dobré a já jsem strašně ráda, že se to stalo, protože pochybuju, že rodina co mne nakonec odmítla by byla lepší.

5. Peníze
Nic samozřejmě neni zadarmo. Ani vyjet do Ameriky jako Au Pair. S Cultural Care si připravte tak 28 000 Kč. Je v tom započítáno naprosto všechno od začátku až po odlet – poplatek agentuře, cestovní pojištění, vízum.

6. Vízum a letenky
Po té, co najdete rodinu vám agentura pošle podklady k žádosti o vízum J1. Zařídíte si schůzku na americké ambasádě v Praze a dostavíte se k pohovoru. Vůbec bych z toho strach neměla, vypadá to děsivě, ale je to strašně jednoduché. Za 15 minut jsem byla prač a štrádovala si to zpět do Plzně.
Následně vám agentura zařídí letenku. Odletové dny jsou většinou v pondělí, protože vás bude čekat 3 denní školení v New Yorku a v pátek se z New Yorku odlétá nebo přejíždí do cílové destinace.

7. Papírování a odlet
Asi to, na co celou dobu čekáte. Odlet do Ameriky. Obrovská událost. Před tím vás bude agentura psychicky připravovat na život v Americe a posílat vám různé materiály.
Čeká vás rok v Americe. Možná i dva pokud se rozhodnete o rok prodloužit. Je to úžasná zkušenost a jsem strašně ráda za to, že jsem se proto rozhodla. Mám za sebou rok v Anglii a za pár měsíců dva roky v Americe. Mám dvě náhradní úžasné rodiny. Mám se kam vracet a kam jezdit na prázdniny. Londýn mi šílené chybí a Seattle mi bude chybět dvojnásob.

Amerika je naprosto jiný styl života. Ze začátku vás bude všechno překvapovat, po čase vás to může začát vytáčet. Mě to upřímně po roce a měsíci už začíná štvát. Styl života je tu opravdu jiný. Není špatný, je jen jiný. A tak se docela těším, až se zase na chvilku vrátím do České republiky. Až se vrátím zpátky domů. Co vám ale řeknu na 100% je, že nikdy těchto tří let jako Au Pair litovat nebudu! Otázky ohledně Au Pair programu, prosím, směřujte do komentářů pod článek, na všechny odpovím.

Fotky nejlepších zážitků z prvního roku v Americe:

This Article Has 11 Comments
 1. Daysy says:

  Moc dobře sepsaný článek. Umíš všechno tak hezky podat a vysvětlit. 🙂 Vždycky, když někde narazím na někoho, kdo se ptá na život aupair v USA, tak ho odkazuju na tvůj blog a youtube. 🙂

 2. Marketa says:

  Vyjet do zahraničí by mělo být pro mladý lidi povinností – ať už na Erasmus, pracovní pobyt nebo aupair 🙂 nic mi zatím nedalo do života tolik jako právě pobyt v zahraničí. Hezký článek!

  http://www.secretsofm.blogspot.com

 3. hermator says:

  Skvělý článek! 🙂 Často jsem nad touto prací taky uvažovala, ale asi jsem velká posera, abych vše zrealizovala. Obdivuji, že do toho někteří jdou s takovým nadšením. 🙂

 4. Julia Shkvo says:

  Wonderful post, dear! Beautiful photo)
  I will be glad friendship blogs ♥
  Julia Shkvo

 5. Ejnets says:

  Vždycky jsem chtěla, ale už mi asi ujel vlak 😀
  Ejnets in Lisboa
  Zajímá tě cestování, přidej se k naší skupině na fb TADY

 6. Monika says:

  Tvůj blog se mi opravdu moc líbí. Jelikož sama miluji focení, tak tohle je naprostá bomba.
  Ráda se sem budu vracet ♡

 7. JORIES BLOG says:

  Krásný článek! A to video je úžasný! Pomalu jsem u něj začala brečet! 😀 ♥ Vážně nádherný! Moje obě tety byly jako au-pairky v Anglii a už z jejich vyprávění jsem pochopila, že je to něco, co bych chtěla jednou v životě zažít. Na tvůj blog se budu 100% vracet!
  ♥JORIES♥

  http://basic-whitegirl.blogspot.cz/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *