Sony Alpha a6000

Leden byl ve znamení nákupního online šílenství. Na eBay jsem objednala spoustu věcí a vlastně vše se točilo okolo nového foťáku, který jsem vlastně taky pořídila tam.
Strašně ráda nakupuji už použité věci, protože mi přijde, že už si s sebou nesou nějakou historii a navíc vyjdou daleko levněji než, kdybych si pořídila věc zbrusu novou. A tak, když jsem se rozmýšlela zda si pořídim foťák nový nebo už použitý měla jsem jasno!

Abych začala od úplného začátku a proč jsem se rozhodla zrovna pro Sony Alphu. Jelikož jsem věčně na cestách a už jsem jednou zrcadlovku vlastnila vím, že je občas dost otravné ji s sebou všude tahat. Připočítáte k tomu i lepší objektiv hned se vám tašku na rameni ztěží. A tak jsem se poohlížela po něčem stejně dobrém, ale kompaktním. Po něčem, u čeho bych si mohla vyhrát s manuálem a nákupem objektivů. Je tu poměrně nový druh fotoaparátů, kterým se řiká bezzrcadlovky. Jsou malé, ale stejně výkonné – něco pro mě!

Po týdenních hledání na internetu a srovnávání cen jsem na eBay narazila na pána, který prodával právě tento foťák. Nafoceno má jen 1500 snímků, akorát je bez krabičky a návodů za krásných $340 (cca 8 600 Kč). Chtěla jsem ho bez objektivu a na to jsem si dělala týdenní průzkumy sama. Už je to přece jenom pár let zpátky, kdy jsem se do začátečnického focení dostávala. A tak jsem si po průzkumech vybrala dva objektivy a jeden z nich byl telezoom Sony 55-210mm f/4.5 – 6.3. Jenom pro představu, nové tělo Sony Alpha a6000 vyjde na cca $550 (necelých 14 000 Kč).

Nový foťák jsem chtěla hlavně proto, že na začátku dubna jedu na týdenní dovolenou na Havaj a to bych ráda zaznamenala lepšíma fotkama než z iPhonu 7. Havaj je můj dlouholetý sen, který si zaslouží pořádně zdokumentovat.

Dnešní den jsem strávila venku, znovu-učení se s manuálem a zkoušením, co vše nová láska dokáže!

This Article Has 5 Comments
 1. Veronika says:

  Opravdu moc hezké fotky 🙂

 2. ľúbezná says:

  Ja sa do toho síce veľmi nerozumiem, ale fotky vyzerajú skvelo a určite je to lepšie ako ťahať stále obriu zrkadlovku :).

 3. Marketa says:

  Já už asi půl roku plánuju novej foťák, ale jak říkáš – nesmí to být velká kráva, se kterou vím, že se mi nebude chtít tahat… ale zase aby měl hezké fotky 🙂 uffff. Ten tvůj je dle fotek super volba

  http://www.secretsofm.blogspot.com

 4. Kralicimama says:

  Se Sony mám bohaté zkušenosti 🙂 Měla jsem zrcadlovky a nyní mám kompakt (Sony DSC RX-100). V podstatě foťáky od Sony jsou opravdu kvalitní, fotí i s nádhernými barvami, ale zrcadlovku jsem si nakonec koupila Nikon, protože Sony má velmi drahé komponenty a docela mi vadil vysoký šum i při docela nízkém ISU. Kompakt jsem si ale přesto zase koupila Sony…sice ten šum i u něj mě pořád trochu trápí, když fotím v interiéru, ale už to beru, protože je to kompakt a né zrcadlovka 🙂 Tak ať se s ním krásně fotí 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *