Halloween v Americe

Dnes máme 1. listopadu. Mám za sebou úspěšných 10 měsíců v Americe. Je to neuvěřitelný jak to letí a kolik jsem toho zažila. A kolik mě toho ještě čeká …

Na příští rok toho mám naplánováno snad víc než letos. Tak uvidíme jestli se všechno vydaří podle plánů.
S listopadem odešel říjen a s ním i slavný americký Halloween. Do kostýmu a make-upu jsem investovala víc než jsem sama chtěla, ale s výsledkem jsem byla spokojená. Převlékla jsem se za panenku, udělala dva culíky a rozbila si obličej. Výsledkem měla být (překvapivě) rozbitá porcelánová panenka.

V sobotu jsme s partou čecháčků vyrazili do centra Seattlu na naší první Halloweenskou party. Alkohol tekl proudem a s přibývajícími hodinami vzrůstal i počet lidí v kostýmech. Celý večer jsem si strašně užila a neděli strávila odpočinkem v posteli se seriály.

V pondělí nastal pravý Halloween, který se staví hlavně kvůli dětem. V 5 odpoledne jsme všichni (rodiče a prckové) vyrazili k sousedům, kteří nachystali pohoštění. Sešli jsme se tam nakonec asi 5 rodin z naší ulice, popovídali si, najedli se a vyrazili do ulic na takzvaný “trick and treating”. Děcka šli společně od domu k domu, klepaly na dveře, vzaly si sladkosti, většinou ani nepoděkovaly a šly zas vesele dál. A tak jsme po sousedství pochodovali hodinu. Následně jsem se s dospělýma rozloučila a šla domů. Zas tak velká legrace to nebyla, děti to dělaly stejně jen kvůli sladkostem (který sem já nedostala haha) a navíc začalo pršet.

Já si užila Halloween v sobotu svým způsobem a teď už mi nezbývá nic jiného než šetřit peníze na prosincový výlet do Evropy!

This Article Has 1 Comment
  1. Marketa says:

    Halloween je náhodou super příležitost k nevšedním zážitkům a dnům 🙂 Líbí se mi, jak všichni zdobí domy, dlabají dýně a dokonce i “trick or treat” – škoda že v Anglii se to tolik neslaví

    Secrets of M

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *