Kalifornie 2016

Na přelomu dubna a května roku 2016 jsem si vybrala svůj první týden dovolené, na který jsem měla nárok. A se svým nejlepším kamarádem z Austrálie a třema dalšíma lidma jsme se vydali na neuvěřitelný výlet po Kalifornii.

Pronajali jsme si v San Francisku kempovací dodávku na celý týden a vydali se po pobřeží do Los Angeles. Města andělů. Abych se zpátky vrátila k té cestě ze San Franciska do Los Angeles. Přibližně 6 hodin jsme jeli jen po pobřeží s neuvěřitelným výhledem, který jsme si strašně užívala.

IMG_4448

Los Angeles bylo přesně takové jaké jsem si ho představovala. Přelidněné, ale krásné. Bohužel jsme neměli tolik času, kolik bych si představovala a tak se tam v říjnu vracím oslavit své narozeniny. Z Los Angeles jsme se vydali do Grand Canyonu. A to je teprve něco neuvěřitelného. Grand v překladu znamená impozantní nebo ohromný. A to přesně vystihuje to místo. V momentě, co poprvé spatříte kaňon se jen zastavíte a nestačíte zírat. Ono to totiž vypadá přesně nádherně jako na fotkách.

Po Grand Canyonu jsme se rozhodli vyrazit zpět směrem k oceánu. Tentokrát jsme, ale zastavili na Route 66, kde jsme přenocovali než jsme se vydali do horkého Las Vegas. Historická Route 66, dálnice která vedla ze Chicaga až do Los Angeles. Kráska známá z písniček, filmů i seriálů.

IMG_7991

Las Vegas bylo horké a ne zrovna moje nejoblíbenější zastávka. Prošli jsme si známý strip, zašli do kasína a pak šli spát. Přelidněno, horko a dusno. A to byl teprve květen. Být v Las Vegas v létě si nedokážu představit. Následně nás čekala cesta kolem Yosemite national park k lake Tahoe, kde se nám počasí zkazilo a celou dobu propršelo. Projížděli jsme vrcholky hor a na cestě jsme i sníh potkali. Ale alespoň mohu říct, že jsem u lake Tahoe byla i přes to, že jsem nic neviděla. Předposlední den jsme strávili opět v krásném San Francisku, které se mi asi ze všech měst líbilo nejvíce. Nezapomněli jsme se s mým australským kamarádem zastavit v Cupertinu u Apple kampusu a i v Googleplexu.

Kalifornie, Nevada i Arizona jsou úžasný státy s nádhernou přírodou. Cestou ze San Franciska na jih vidíte jak se příroda pomalu mění, mizí zeleň a zem se proměňuje v písek a kameny. Celý týden jsem natáčela a následně z toho sestříhala video, které nalaznete na mém youtube kanálu!

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *