Seattle, WA

Oh Seattle.

Abych byla na 100% upřímná, když jsem se poprvé procházela po centru města Seattle, hlavou mi jen projíždělo: “Boha jeho, v jaký díře jsem to skončila.” Bylo 7. února a svítilo sluníčko. Jak jsem později v měsíci pochopila, byl to opravdu speciální den. Od října do poloviny března v Seattlu totiž jen prší, prší a prší. Seattle se řadí mezi jedno z nejdeštivějších měst ve Spojených státech, protože tu až 150 dní v roce proprší.

Sníh tu najdete jen těžko. A když už sněží – nastává kalamita, protože tu na sníh ve městě nikdo zvyklý není. Centrum Seattlu je do kopce a opravdu malé kopce to nejsou. Moje malé manuál auto má opravdu co dělat, aby to vyjelo za sucha a jakmile prší, musím jet okolo celého Seattlu, protože se mi pneumatiky protáčí na místě. I přes to všechno doufám, že během své první opravdové Seattlovské zimy nějaký sníh ve městě uvidím. Auto, ale raději nechám doma.

Před příjezdem jsem si toho očividně o Seattlu vygooglovala málo. Z okna pokoje koukám na úžasnou a obrovskou horu s názvem Mt. Rainier. Od samého počátku mne fascinuje a tak jsem samozřejmě nezapomněla zkoukla dokument věnovaný téhle krásce. Už po pár prvních slovech jsem se zarazila a uvědomila si, že ta krásná obrovská celoročně zasněžená hora je aktivní vulkán. A tak kdyby se rozhodl opět bouchnout – budu to mít z první ruky na očích. Celkově celý stát Washington má na území 5 aktivních sopek. A z toho dva vidím z okna svého pokoje. A jelikož se pohybujeme nad rožhavenou lávou nemohou chybět zemětřesení, které jsou na každodenním pořádku. I přes to, že jsou maličké a my v Seattlu je necítíme, je to zvláštní pocit vědět jak blízko nebezpečí je. Navíc když člověk nikdy neví, kdy se co může stát a kdy ho co v noci probudí.

DSCN0377

Co jsem o Seattlu na druhou stranu věděla bylo, že 4 velmi úspěšné celosvětové společnosti právě začínaly tady. V roce 1916 zde byla založena společnost Boeing – jedna ze dvou nejúspěšnějších společností vyrábějící leteckou techniku. První Starbucks na světě naleznete taky zde v Seattlu. A nesmí zapomenout na Amazon.com nebo na Billa Gatese a jeho Microsoft.

Když se vrátím zpět k přírodě musím uznat, že tím mě stát Washington naprosto dostal. Ani ne 40 km od Seattlu už se rozprostírá na jedné straně Kaskádové pohoří. Zvlášť teď v létě tam trávíme opravdu spoustu času a několikrát za měsíc se snažíme s kamarády chodit na takzvané hiky (hike= výlet, túra). Zatím můj nejoblíbenější hike, na kterém jsem byla už dvakrát je Rattlesnake Ledge a překrásným výhledem.

DCIM101GOPRO

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *